HOLLANDA BASININA MANŞET OLAN DOLANDIRICI TÜRK KADIN KİM?

0
44
İma Group Yönetim Kurulu Başkanı Derya Bağcı ve şirketi hakkında yurt dışında yaşayan Türk ve yabancı uyruklu vatandaşları saadet zinciri şeklinde dolandırdığı iddia ediliyor.
İddiaya göre yüm bu bilgi ve belgeler ilki İsviçreli iş kadını İlkay Sevgili’den geldi. Sevgili, 2017’de fon şirketi olduğunu ve kredi verdiğini söyleyen İma Group A.Ş. Derya Bağcı ve Ahmet Çınar tarafından dolandırıldığını ileri sürerek yaşadığı süreci şöyle anlattı:
¨İki adet İsviçre şirketime ait proje dosyalarımı benden aldılar ve yüzde 2.5 kredi için sigorta parası istediler, kendilerine verdim. Çeşitli bahaneler ile şirketimin bir tanesine 2 milyon 500 bin Euro’luk Derya Bağcı, kendi özel hesabından bu hesap ING bank Hollanda’da bulunuyor. Ödeme emri verdi bana bu evrak çek gibidir. Lichtenstein’daki şirketime ait banka hesabına bu evrakı tahsil için koydum. Fakat karşılığı olmadığını söylediler. Derya Hanım ile görüşmemde bir aksilik olduğunu krediyi UBS banka çıkaracaklarını söylediler. Gönderdiklerini gösteren sahte swift gönderdiler bana. Hiçbir kredi tarafıma ya da firmalarıma gelmedi. Daha sonra Türkiye’den Akbank Kayseri Şubesi’nden parayı vereceklerini belirttiler ancak ordan da gelen bir şey olmadı. Aradan geçen bir sene içinde benden sigorta parası, banka evrakları, banka masrafları adı altında ve ceza adı altında bir çok paralar aldılar. Bu paralarımın bir bölümünü avukatım aracılığı ile kendilerinden bölüm bölüm tahsil ettim.
SAHTE ÇEK VERDİLER!
Ancak vermiş oldukları sahte çek ile ilgili Liechtenstein’daki bankam aracığı ile yurtdışında Europol’de dava açıldı. Davanın içeriğine baktığımda gördüklerim karşısında şoke oldum.
“PROFESÖR DOKTORUM, EKONOMİ UZMANIYIM DEDİ, ‘GARSON ÇIKTI’”
Derya Bağcı adlı kadın kendisini Türkiye’de Profesör , Doktor , Ekonomi uzmanı ve büyük bankacı olarak tanıtmasına rağmen Hollanda’da lise mezunu bile olmayan garsonluk yapan bir insan olduğu ortaya çıktı.
DOLANDIRICI TÜRK KADIN, HOLLANDA BASININDA!
Hollanda basınI ‘DOLANDIRICI TÜRK KADINI DERYA’ adı altında haberler yaptığı ve birçok Hollandalı’yı da toplam 37 milyon Euro dolandırmakla alakalı soruşturma altında olduğunu öğrendim.
Türkiye’de çeşitli kurumlara müracaat ettim, yazılar yazdım. Kesinlikle Derya Bağcı ve Ahmet Çınar’ın SPK , BDDK ve Merkez Bankası gibi ilgili kurumlardan lisanslarının olmadığını öğrendim.
“SİZE KREDİ VERECEĞİZ DİYE DOLANDIRDI”
Haklarında açılan birçok davanın olduğunu, Türk şirketlerini ‘size kredi vereceğiz’ diye dolandırdıklarını öğrendim. Bunlarla ilgili firma ve şahıs bilgilerini sizlere verebilirim. Bugün öğrendiğim kadarı ile İMA GRUP’a polis operasyonu yapılmış. Ahmet Çınar ve Derya Bağcı’nın iş ve ikametleri aranmış Ankara ve Kayseri ofisleri basılmıştır. Ayrıca Derya Bağcı’nın ayrıca İngiltere’de şirket ortağı olan Sn. Strasters, Hollanda’da kara paradan hapis cezası almış bir insandır. Ben vatandaş olarak bu kadar öğrenebildim. Resmi olarak kendilerine dava açtım.
“CEO TARAFINDAN TEHDİT EDİLDİM”
Ahmet Çınar ve Derya Bağcı’nın ortağının eski polis olduğunu öğrendim. Mali polislikten atılmaymış. Birçok kişinin korumalığını yaptığını öğrendim. Hakkında çete kurmaktan dosyalar olduğunu söylendi. Şirketin şu anki CEO’su Ulaş Güngör Bey tarafından tehdit edildim. Hayatımdan endişe ediyorum. Dolandırıldım, haklıyım ve alacaklıyım.¨dedi.
1210

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here